Urząd Gminy

Informacja

Drukuj
 
Rozmiar czcionki:

Wójt Gminy Krotoszyce wypełniając zobowiązania wynikające z ustawy z dnia 19 sierpnia 2011r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz. U. z 2001r. Nr 209, poz. 1243, która reguluje zakres, zasady i sposób obsługi osób głuchych, niedosłyszących i głuchoniemych w kontaktach z instytucjami publicznymi przy wykorzystaniu Polskiego Języka Migowego (PJM), Systemu Językowo- Migowego (SJM), Sposobu Komunikowania się Osób Głuchoniemych (SKOGN) oraz innych wskazanych środków komunikowania się, informuje, że dostępnymi środkami komunikowania się z Urzędem są:

  • poczta elektroniczna Urzędu: e – mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
  • faks: 76 88 78 370,
  • telefon: 76 88 78 421 w. 11,
  • skrzynka podawcza na elektronicznej platformie usług administracji publicznej e-PUAP.

Przepisy ustawy o języku migowym i innych środkach komunikowani się nałożyły m.in. na organy administracji publicznej nowe obowiązki w zakresie zapewnienia obsługi osób niepełnosprawnych, a w szczególności możliwość skorzystania przez osoby uprawnione z pomocy osoby przybranej lub zapewnienia przez Urząd jako podmiotu zobowiązanego możliwość skorzystania przez osoby uprawnione z pomocy wybranego tłumacza przewodnika w kontaktach z organem.

W sytuacji braku możliwości skorzystania z pomocy osoby przybranej przez osobę uprawnioną tutejszy Urząd zapewnia możliwość skorzystania przez osoby uprawnione z pomocy tłumacza języka migowego. Aby osoba uprawniona będąca osobą niepełnosprawną w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2011r. Nr 127, poz. 721 i Nr 171, poz. 1016) mogła skorzystać z w/w świadczenia jest zobowiązana zgłosić ten fakt co najmniej 3 dni robocze przed tym zdarzeniem, z wyłączeniem sytuacji nagłych.

Zgłoszenie to powinno być dokonane w następującej formie:

  • poczta elektroniczna Urzędu: e – mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
  • faks: 76 88 78 370,
  • telefonicznie: 76 88 78 421 w. 11,
  • skrzynka podawcza na elektronicznej platformie usług administracji publicznej e-PUAP,
  • w formie papierowej złożone w sekretariacie Urzędu.

W momencie dokonania takiego zgłoszenia, organ administracji publicznej zobowiązany jest do zapewnienia osoby uprawnionej w terminie przez nią wyznaczonym lub z nią uzgodnionym. Świadczenie jest bezpłatne dla osoby uprawnionej będącej osobą niepełnosprawną w rozumieniu ustawy. Osoby niepełnosprawne przebywające do Urzędu w celu załatwiania spraw przyjmowane są poza kolejnością.

Biuletyn Inoformacji Publicznej
SISMS.pl - mobilny system informowania i ostrzegania SMS
System Informaci Przestrzennej
Program Rodzina 500+
Odpady po nowemu w Gminie Krotoszyce
Nieruchomości na sprzedaż
Opieka zdrowotna - rehabilitacja

Partnerstwo Kaczawskie

Partnerstwo Kaczawskie

www.winnica.info

Portal Mieszkańców Wsi Winnica

Złota Róża

Hotel Motel Restauracja Złota Róża

Pałac Krotoszyce

Pałac Krotoszyce

Partnerzy

Nasi Partnerzy
Kajusz

Przydomowa oczyszczalnia

Przydomowa oczyszczalnia ścieków

Pogotowie wodociągowe

Pogotowie wodociągowe

Strefa Przedsiębiorcy

mikroporady.pl
Serwis dla prowadzących własną działalność gospodarczą

Punkt Informacyjny

Punkt Informacyjny - Fundusze Europejskie

ANR

Agencja Nieruchomości Rolnych
POREJESTROWE
DOŚWIADCZALNICTWO ODMIANOWE
NA DOLNYM ŚLĄSKU

Jakość wody

Jakość wody

Tauron Dystrybucja

Tauron Dystrybucja -Wyłączenia