„WIDAĆ MNIE!”

Drukuj
 
Rozmiar czcionki:

Widac mnie„WIDAĆ MNIE!” – to akcja społeczno – edukacyjna, którą rozpoczęliśmy w naszej szkole 17 grudnia 2019r. Pierwszym etapem tej akcji, jest uświadomienie wszystkim uczniom konieczności noszenia odblasków.

Asp. sztab. Andrzej Jurkowski oraz asp. sztab. Jan Fornal z wydziału ds. nieletnich Komendy Miejskiej w Legnicy przypomnieli uczniom, dlaczego tak ważne jest, aby zawsze nosili odblaski, poruszając się po drogach. Pokazali zdjęcia i filmy instruktażowe, które przemówiły do wyobraźni dzieci. Na koniec spotkania policjanci zademonstrowali rodzaje dostępnych na rynku odblasków oraz rozdali wszystkim uczniom i nauczycielom odblaski.

Akcje społeczno – edukacyjną „WIDAĆ MNIE” wspierają także firmy działające na terenie gminy Krotoszyce. Sponsorami odblasków jest, oprócz policji, firma STIGAL oraz firma CERBUD. Akcja zyskała również poparcie kilku prywatnych osób, które zaoferowały swoją pomoc – między innymi Stowarzyszenia „Nasze Janowice” oraz członków Ochotniczej Straży Pożarnej.

W ramach rozpoczętej akcji, zostały ogłoszone dwa konkursy. Jeden to konkurs plastyczny dla młodszych dzieci z klas 0 – III promujący noszenie przez nich odblasków. Drugi skierowany do starszych uczniów z klas V – VIII na wymyślenie haseł również promujących i przypominających, dlaczego tak ważne dla naszego bezpieczeństwa jest noszenie odblasków.

Kolejne etapy akcji obejmować będą dalsze działania edukacyjne, między innymi: organizacje w naszej szkole DNIA KREATYWNOŚCI, podczas którego uczniowie zaprojektują plakaty, wykonają skrzynki redystrybucji odblasków, znajdą miejsca rozmieszczenia na terenie naszej gminy tych skrzynek, poszukają dalszych sponsorów lub znajdą inne możliwości wsparcia akcji.

Na pewno będzie nas WIDAĆ !

Koordynator projektu Katarzyna Karska - Galicka

Biuletyn Inoformacji Publicznej
SISMS.pl - mobilny system informowania i ostrzegania SMS
System Informaci Przestrzennej
Program Rodzina 500+
Odpady po nowemu w Gminie Krotoszyce
Nieruchomości na sprzedaż
Opieka zdrowotna - rehabilitacja

Partnerstwo Kaczawskie

Partnerstwo Kaczawskie

www.winnica.info

Portal Mieszkańców Wsi Winnica

Złota Róża

Hotel Motel Restauracja Złota Róża

Pałac Krotoszyce

Pałac Krotoszyce

Partnerzy

Nasi Partnerzy
Kajusz

Przydomowa oczyszczalnia

Przydomowa oczyszczalnia ścieków

Pogotowie wodociągowe

Pogotowie wodociągowe

Strefa Przedsiębiorcy

mikroporady.pl
Serwis dla prowadzących własną działalność gospodarczą

Punkt Informacyjny

Punkt Informacyjny - Fundusze Europejskie

ANR

Agencja Nieruchomości Rolnych
POREJESTROWE
DOŚWIADCZALNICTWO ODMIANOWE
NA DOLNYM ŚLĄSKU

Jakość wody

Jakość wody

Tauron Dystrybucja

Tauron Dystrybucja -Wyłączenia